Miejski Żłobek „Kraina Maluszka” w Knurowie włączył się do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci.

Za systematyczne szczotkowanie ząbków oraz uzupełnianie Pastusiowego Kalendarza Mycia Ząbków w ramach realizacji założeń programu, dzieci otrzymały w dniu dzisiejszym nagrodę, którą wręczył dzisiejszy gość a mianowicie Mikołaj. Nagrodą była szczoteczka do mycia ząbków.

W ramach dalszej edukacji i profilaktyki rozpoczynamy w żłobku codzienne mycie ząbków.

Zdobyta przez dzieci wiedza przy wspierającej postawie rodziców oraz opiekunów pozwoli uniknąć poważnego problemu jakim jest próchnica.